Siparişinizin Hazırlanması

Sipariş ettiğiniz ürünlerin kargoya verilme süreleri ürün detay sayfalarında yer almaktadır. Siparişiniz deritel tarafından aynıgün Saat 16:00 a kadar olan siparişler aynı 16:00 dan sonra verilen siparişler ise bir iş günü sonra kargoya verildikten sonra bir e-posta ile bilgilendirileceksiniz.

Adresinize gönderilen ürünlerin teslimat süreleri Kargo firması ve verilen sipariş adresine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Belirlenen hacim ve ağırlıktaki ürün gruplarını mağazalarımızdan da teslimatı yapılmaktadır.

Siparişinizdeki ürünlerin stok durumundan kaynaklanabilecek bir sorun yaşandığı takdirde deritel.com yekilisi tarafından yazılı veya mail yolu ile bilgilendirileceksiniz.

Siparişinizin Takibi

Siparişinizin kargoya verildiğine dair size gönderirken e-posta'dan 24 saat sonra Müşteri Hizmetleri menüsü altındaki Siparişlerim bölümünden gönderinizin durumu hakkında ve kargonuzun şu anda nerede olduğuna dair bilgi alabilirsiniz.

Kargoya Verilen Siparişlerin Teslimat Adresinize Sevkiyatı

deritel.com tarafından gönderilen siparişlerinizde kargo firmasına teslim edildikleri tarihten itibaren;
İstanbul içi en geç 2 iş gününde, İstanbul dışındaki il merkezlerine yapılacak teslimatlar en geç 5 iş gününde, Anadolu'daki illerin bazı ilçe merkezleri için de en geç 7 iş gününde adresinize teslim edilecektir.

deritel.com deposundan kargo firmalarına teslim süreçleri resmi ve dini tatiller hariç hafta içi her gün, kargo firmalarınca dağıtım süreçleri ise Pazar günleri ve resmi ve dini tatiller hariç her gün yapılmaktadır.


Büyük hacimli ürünlerin teslimatı iş sağlığı ve güvenliği gereğince bina önüne yapılıp kata çıkarılamamaktadır.

Kargo Firmasının Teslimat Anında Size Ulaşamadığı Durumda

Kargo firması siparişinizde belirttiğiniz teslimat adresinize 2 kez uğrayacak, 2 uğrama sonucunda da teslimatı yapacak kimseyi bulamaması durumunda ürünler 3 gün şubede bekletilip Deritel mağazasına geri getirilecektir. Bu durumda Koçtaş Çağrı Merkezi ile bağlantıya geçmeniz durumunda ürünler isteğiniz doğrultusunda yeniden kargoya verilebilir.

Kargo Ücretleri

deritel.com İnternet mağazasından ve telefonla sipariş verdiğiniz ürünlerin kargo ücreti orijinal ambalajlarının hacimlerine (desilerine*) göre hesaplanmaktadır. Ürününüzün hacmine göre kargo firmalarından en uygun ücretli olan ile teslimat sağlanacaktır.

Kargo ücreti hesaplanırken sadece Koçtaş tarafından teslimatı yapılan ürünlerin ücreti hesaplanır. Sepetinizde mağazadan teslim alınacak veya üretici firma tarafından gönderilecek ürünler varsa hesaplamaya dahil edilmez.

*Desi olarak adlandırılan bu ölçümleme sistemine göre bir ürünün desisi santimetreküp cinsinden hacminin 3000’e bölünmesiyle hesaplanır. Desileri ondalıklı rakam olan ürünlerin kargo fiyatları üste yuvarlanır.

 

 

E-Bülten