2 Türk öğrenci su projesiyle dereceye girdi

İsveç'te düzenlenen proje kapsamında yapılan derecelendirmelere göre Türk öğrenciler "Gençler Su Ödülü" yarışmasında dereceye girerek ülkemize sevindirici bir haber sundular.

Su projesi isveç iki Türk Öğrenci

İsveç'in başkenti Stockholm'de düzenlenen, Uluslararası Su Haftası Forumu kapsamında birçok proje yarıştı. Birbirinden ilginç ve değerli çalışmalar arasında yapılan derecelendirme çalışmalarının sonuçları açıklandığında Türkiye’ye örnek olarak bir haber bizleri sevindirdi.

Elifnaz Saatçi ve Birsen Beril Bildirici Türkiye adına hazırladıkları proje “Gençler Su Ödülü" yarışmasında, dereceye girdi. Bu başarılı çalışmanın ödüllendirilmesi bu tarz çalışmaların gençler arasında teşvik edilmesine neden oldu.

Dereceye giren çalışmanın "Suyun üzerindeki yağ tabakasını temizleme" isimli ile adlandırılması ve projenin çevre temizliği adına iyi bir seçenek sunması dereceye girmesinde önemli bir etkisi olmuşa benziyor.

Ödül törenine İsveç Veliaht Prensesi Viktoria, Türkiye adına ise Stockholm Maslahatgüzarı Öznur Özkan ve diplomatik misyon temsilcileri de katıldı.

Türkiye adına sevindirici bu habere imza atan genç ve yenilikçi ekibi deritel olarak tebrik ediyoruz. Bu tür çalışmaların genç kuşaklara örnek olmasını diliyoruz. Dünya çevreci projelere daha fazla yer vermekte ve daha fazla ihtiyaç duymaktadır.

İşin püf noktası çevreyi kirletmemek olarak Dünya insanları üzerlerine düşen gürevleri daha bilinçli yapmaları yönünde açığa çıkıyor.

Önce temiz tutalım sanra temizlemeye ihtiyaç duymayalım. Çevre hem sağlığımız ve evimizdir. Evimizi ve sağlığımızı temiz tutalım.

Kaynak: TRT Haber

 

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?